Sociálne siete sú skvelým nástrojom na interakciu a komunikáciu. Existujú však dôvody, pre ktoré si nás niekto zablokuje. Vo vzťahoch to často vrie alebo sme sa voči niekoho názoru vyjadrili kriticky v komentári, alebo jednoducho chce druhá osoba pred nami utajiť nejaké informácie. Ako zistíme, kto si nás na Facebooku zablokoval?

Facebook vás neupozorní

Kvôli ochrane súkromia používateľov vás Facebook priamo neupovedomí o tom, že si vás niekto zablokoval. Nedostanete žiadne upozornenia o zablokovaní ani neexistuje žiaden zoznam používateľov, ktorí si zablokovali váš účet. Napriek tomu existuje niekoľko spôsobov a ukazovateľov, ktoré vám pomôžu zistiť, či si vás niekto zablokoval.

1. Skontrolujte si zoznam priateľov

Ak daná osoba chýba vo vašom zozname priateľov a predtým sa tam nachádzala, mohlo by to naznačovať, že si vás zablokovala. Je však dôležité brať do úvahy, že mohlo dôjsť aj k iným situáciám, ako je napr. deaktivácia účtu alebo zmena súkromných nastavení.

2. Vyhľadajte profil danej osoby

Môžete skúsiť vyhľadať profil danej osoby vo vyhľadávači na Facebooku. V prípade, že sa vám profil danej osoby vo výsledkoch nezobrazí, môže to byť ďalší z ukazovateľov, že si vás používateľ zablokoval.

3. Skúste používateľa kontaktovať, označiť alebo mu poslať pozvánku

V prípade, že si vás daná osoba zablokovala, nebudete jej môcť odoslať správu alebo sa vám pri pokuse o jej odoslanie zobrazí chybové hlásenie. Rovnako sa vám jej meno nezobrazí ani v prípade, že by ste ju chceli označiť v príspevku alebo na fotografii či dokonca jej poslať pozvánku na podujatie alebo do skupiny.

4. Overte si vyhľadávanie napr. cez Google

Odhláste sa zo svojho účtu a zadajte do vyhľadávača Google meno a priezvisko danej osoby + „Facebook“ a zistite, či sa jej profil zobrazuje vo vyhľadávači. V prípade, že je profil takýmto spôsobom dohľadateľný, môže to byť opäť indikátor toho, že si vás používateľ zablokoval. V prípade, ak profil nie je možné vyhľadať touto cestou, môže to byť kvôli nastaveniam súkromia používateľa alebo môže mať napr. deaktivovaný účet.

5. Poproste o pomoc priateľov alebo si založte nový profil

V prípade, že si nie ste naozaj istí, či si vás niekto na Facebooku zablokoval, poproste svojich priateľov, či dokážu danú osobu vyhľadať alebo kontaktovať na Facebooku. Ak to však chcete urobiť inkognito, môžete si založiť nový profil, a takto si overiť, či je možné danú osobu vyhľadať alebo kontaktovať. K tomuto kroku však budete potrebovať aj nový e-mail.

Hoci neexistuje žiaden priamy spôsob ani aplikácia, ktorá by vám ukázala zoznam ľudí, ktorí si vás zablokovali, máte k dispozícii niekoľko spôsobov a indikátorov, ktoré naznačujú a môžu vám potvrdiť, že ste danou osobou na Facebooku zablokovaní.

Avšak nemusí to vždy byť tak, preto odporúčame vyskúšať všetky vyššie uvedené tipy a dôkladne to preveriť. Niekedy sa môže jednoducho stať, že si daný používateľ svoj profil deaktivoval alebo odstránil, a preto viac nie je dohľadateľný, ani ho nie je možné kontaktovať.